Szkoła
RODO
Monitoring
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Raport dostępności
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Jeżdżę z głową

Województwo Małopolskie dostrzegając konieczność popularyzacji sportu oraz tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kultury fizycznej w regionie, m.in. dzięki bogato rozwiniętej infrastrukturze narciarskiej województwa z wieloma trasami (ok. 250 km tras narciarskich) i wyciągami (ok. 300 wyciągów), realizuje Małopolski projekt nauki jazdy na nartach / snowboardzie „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”.

Projekt skierowany jest do uczniów III klas szkół podstawowych, nie umiejących jeździć na nartach , dla których zorganizowane zostaną kursy nauki jazdy na nartach oraz nartach biegowych, w formach tzw. „białej szkoły” oraz szkolenia weekendowego. Nauka jazdy na nartach będzie połączona z  edukacją nt. bezpieczeństwa na stokach i trasach narciarskich, oraz przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, edukacją ekologiczną młodych Małopolan.

Nasza szkoła zajęcia mające na celu nauczenie jazdy na nartach będzie odbywac na stoku  ,, Jurasówka'' w miejscowości Siemiechów oddalonej od miejscowości Radłów 37 km. Uczniowie klas III mają zapewniony transport , profesjonalny sprzęt oraz obsługę instruktora.Mogą również liczyć na ciepły posiłek zaraz po zakończonych zajęciach na stoku. Wszystko to finansowane jest w większości przez Urząd Miejski w Radłowie jak również w 30 % przez inicjatora projektu Województwo Małopolskie. Zajęcia będą się odbywać w Soboty począwszy od dnia 04.02.2012 do dnia 10.03.2012.

Województwo Małopolskie dostrzegając konieczność popularyzacji sportu oraz tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kultury fizycznej w regionie, m.in. dzięki bogato rozwiniętej infrastrukturze narciarskiej województwa z wieloma trasami (ok. 250 km tras narciarskich) i wyciągami (ok. 300 wyciągów), realizuje Małopolski projekt nauki jazdy na nartach / snowboardzie „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”. Projekt ten w 30% realizowany jest ze środków Województwa Małopolskiego, 20% to wkład rodziców który w przeliczeniu na jedno dziecko wyniósł 100 zł za całość realizacji projektu. Pozostałe 50 % finansowane jest z funduszy Urzędu Miejskiego w Radłowie. Całkowity koszt projektu to 8520 zł.

 

W Projekcie udział biorą również uczniowie klas III szkoły podstawowych z Radłowa. Nadrzędnym celem projektu jest nauka jazdy na nartach. Szkolenia odbywają się na zasadzie 6 wyjazdów w każdą sobotę miesiąca począwszy od dnia 04.02.2012 .W projekcie ,, Jeżdżę z głową ''  uczestniczy  12 uczniów / uczennic klas III szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. Miejscem realizacji projektu jest Stacja Narciarska ,,Jurasówka” znajdująca się w miejscowości Siemiechów. Stacja ta oddalona jest o 35 km od Radłowa. Stok „Jurasówka” posiada trasę narciarska przystosowana głównie do nauki jazdy na nartach. Zajęcia z uczniami wdrożonymi do projektu prowadzi wykwalifikowany instruktor Mateusz Salwa. Opiekunem naszej grupy jest Pan Kamil Sobota. Uczniowie naszej szkoły korzystają również z profesjonalnego sprzętu, który jest profesjonalnie dobierany do warunków fizycznych oraz umiejętności dzieci. Podczas każdego wyjazdu nasi uczniowie zapewniony mają ciepły posiłek. Zdaniem opiekuna naszej grupy uczniowie naszej szkoły w zadziwiająco szybkim tempie posiedli umiejętność jazdy na nartach. Mniej więcej po 2 zajęciach korzystali już w pełni z stoku przystosowanego dla jazdy na osób starszych. Udział w tym projekcie pokazał jak dużym zainteresowaniem cieszą się sporty zimowe. Chęć udziału w nauce jazdy na nartach zadeklarowało prawie 100 % wszystkich uczniów klas III szkoły podstawowej. Niestety kryteria projektu nie pozwoliły zakwalifikować do udziały więcej jak 12 osób. Mamy jednak nadzieję że w przyszłości dzięki pomocy Miasta uda nam się brać udział w kolejnych edycjach projektu.

 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Młodzież z Kecskemet w Radłowie