Szkoła
RODO
Monitoring
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Raport dostępności
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Zespół Ludowy

            Od października tego roku, w naszej szkole rozpoczął swoją działalność zespół regionalny. W zajęciach biorą udział uczniowie od klasy pierwszej do piątej szkoły podstawowej. Są również przedstawicielki gimnazjum jak i przedszkola. Zajęcia prowadzone są przez pani Kingę Biel-Dubiel, która  tańczy i śpiewa w Zespole Pieśni i Tańca „ Świerczkowiacy”. W czasie zajęć  na akordeonie akompaniuje pan Tadeusz Patulski. Podczas zajęć uczniowie zdobywają wiedzę na temat różnych tańców, uczą się śpiewać, ćwiczą podstawowe kroki poszczególnych tańców, a następnie poznają układy choreograficzne. Uczniowie potrafią już zatańczyć poloneza, poleczkę, rozpoczęli również naukę trojaka.

            Zajęcia odbywają się w każdą środę tygodnia od godziny 17.45 do 19.15. Mile i chętnie widziane są wszystkie  dzieci, które chciałyby tańczyć i śpiewać. Szczególne zaproszenie skierowane jest do chłopców, ponieważ jest ich mało w naszym zespole.

 

 

 

 

Zespół”Mali Radłowianie” na wycieczce.
W dniu 13 maja 2015 roku Zespół ”Mali Radłowianie” uczestniczył w pierwszej integracyjnej wycieczce. W czasie wyprawy uczniowie spotkali się ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Janowicach. Pan dyrektor szkoły w Janowicach i jego uczniowie pokazali nam malownicze okolice i ciekawe miejsca. Następnie odbyło się wspólne ognisko. Gospodarze szkoły w Janowicach okazali nam swoją gościnność. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie Skamieniałego Miasteczka w Ciężkowicach. Tam przeszliśmy szlakiem, obejrzeliśmy skały o ciekawych kształtach i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. W drodze powrotnej do Radłowa wstąpiliśmy na lody do Zakliczyna. Zmęczeni, ale pełni wrażeń powróciliśmy do domów.
Wycieczka mogła się odbyć dzięki wielu wspaniałym ludziom, instytucjom, firmom, którzy wspierają działania naszego zespołu. Pragniemy im wszystkim z serca podziękować, a są to: państwo Aneta i Robert Bieryt- Firma Handlowo Usługowa Brukarstwo i Budownictwo”Wiktoria”, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JOE-KRYS - pan Józef Kuklewicz, pan Zdzisław Kupisz, państwo Agnieszka i Krzysztof Kupisz, państwo Teresa i Marek Podraza, państwo Magdalena i Piotr Kapera, państwo Magdalena i Tomasz Nowak, państwo Marta i Jerzy Kaczówka, pan Tomasz Kędziora, Zakład „Mikron”i Firma „Conteco”. Szczególne podziękowania należą się Fundacji PKO Banku Polskiego w Warszawie za ufundowanie strojów i butów dla zespołu.

 

 

W I Małopolskim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Regionalnych w etapach powiatowych wzięło udział 70 szkolnych zespołów. W wyniku eliminacji na szczeblu powiatowym wyłonionych zostało 12 najlepszych w województwie małopolskim. Wśród nich znalazł się również nasz szkolny zespół „Mali Radłowianie”. Etap wojewódzki przeglądu odbył się w kinie „Sokół” w Zakopanem. Zespół zaprezentował się w towarzystwie wielu znanych zespołów, które działają od lat, mają już swoją historię i tradycje. Były to zespoły: „Małe Podegrodzie” z Podegrodzia, „Mali Męcinianie” z Męciny, „Zbójnik” ze Skawicy, „Orawskie Dzieci” z Lipnicy Wielkiej, „Małe Podhale” z Jurgowa, „Pnioki” z Sadku Kostrzy, „Malikowski Groń” z Grzechyni, „Polany” z Kościeliska, „Koskowianie” z Bogdanówki. Dla naszego zespołu było to bardzo duże wyróżnienie, gdyż działa on dopiero od dwóch lat. Zespołowi towarzyszyła kapela pana Grzegorza Gawełka w składzie Aleksandra Strzałka, Dominika Piekarz, Michał Urbanek, Jakub Gawełek i Marcin Lechowicz. Gospodarze imprezy dla uczestników przeglądu przygotowali wiele miłych atrakcji.
Dla naszych uczniów wyjazd na przegląd to również miła wycieczką i nagroda za ciężką pracę w zespole. Dzięki sponsorom tancerze odwiedzili malownicze zakątki Zakopanego i okolicy. Zwiedzili Zamek w Czorsztynie, płynęli statkiem „Halny” po zalewie, odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, obejrzeli z bliska skocznię narciarską pod „Wielką Krokwią”.
Dyrekcja i opiekun zespołu pani Urszula Szczupał dziękują pani Kindze Biel-Dubiel za wspaniałe przygotowanie zespołu do występu. Podziękowania kierują również dla rodziców, nauczycieli za opiekę w czasie wycieczki, a także dla sponsorów, którzy finansowo wspierają działalność zespołu. Do grona sponsorów dołączyli: Pan Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka, Pan Konrad Rudziński, Państwo Agnieszka i Krzysztof Kupiszowie oraz Państwo Maria i Tadeusz Jachimkowie. Sesję zdjęciową małym tancerzom wykonała pani Anna Kędzior.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Dzień babci